Header Ads

Ćwiczenia w przelewaniu wody - życie praktyczne

Przelewanie wody - Montessori

Zuzię od jakiegoś czas bardzo pochłaniają ćwiczenia w przelewaniu, dlatego też udostępniam Jej różnorodne naczynia i pozwalam na zabawę wodą. To trwa naprawdę długo. Zdarza się, że dziecka nie ma dobre pół godziny :). Wcześniej ilość naczyń była zdecydowanie mniejsza, można zobaczyć tutaj. Przelewanie wody ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową i koncentrację

Jest to praktyczne ćwiczenie dnia codziennego pochodzące z pedagogiki Marii Montessori. Dodam, że jest to ćwiczenie już bardziej rozbudowane, na początek zaleca się dwa bezbarwne małe dzbanki lub kubki najlepiej z dziubkiem (+ taca, ręcznik).


Potrzebujemy:

 • woda
 • naczynia o różnej pojemności, wielkości  i kolorze (miseczki, dzbanuszki, butelki)
 • lejek
 • taca
 • ręcznik

Życie praktyczne MontessoriDajecie swoim dzieciom wodę do zabawy? Kolejne banalnie proste ćwiczenia. Bardzo potrzebne i niekosztowne :)

An.

4 komentarze:

 1. czad, bawiłabym się! :) choć pewnie dodałabym barwniki, zawsze fascynowało mnie oglądanie, jak np. atrament rozchodzi się w czystej wodzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z barwnikami też już się bawiliśmy i na pewno będziemy to powtarzać :) Tym razem skupiłam się na przelewaniu samym w sobie. Bierz barwniki i działaj! :D

   Usuń
 2. dobry pomysł - w dodatku można przy ładnej pogodzie, a ona się częściej zdarza ostatnio - bawić się w ten sposób także na powietrzu (zwłaszcza gdy ktoś ma ogródek).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, świetny pomysł! Zwłaszcza, że na początku woda nie ogranicza się do tacy :P

   Usuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.